1. Запитання:

Доброго дня! Скажіть, це правда, що жінка складніша у фізіогномічному вивченні, ніж чоловік? Якщо так, то чи справді вона здатна приховати свої думки краще?

Відповідь психолога:
Це загальне, з погляду фізіогноміки, але цікаве запитання. Фізіогноміка любить конкретику. Поміркуймо: на першу частину запитання, відповідь – “у більшості випадків – Так”, за умови, якщо брати один рівень розвитку і відносно однаковий життєвий досвід чоловіка і жінки в загальному порівнянні (і суто жіночий і чоловічий фізіогномічний тип кожного). Тут жінка більш чутлива, і те, що закладено природою, швидше накопичує інформацію, пов’язану з продовженням роду (пов’язано з обмеженим віковим періодом дітонародження і відповідних фаз розвитку жінки). Чоловік часто відволікається, а отже, відстає у формуванні основного завдання та його остаточному усвідомленні для себе.
Якщо порівняння не загальне, а вузькоспрямоване, то тут і вступає в роботу фізіогноміка. Важливо правильно трактувати те, що саме ми побачили за ознаками. Але все індивідуально. Іноді незначні нюанси, які здаються незначними, є такими, що кардинально змінюють становище. Наприклад, сфера емоцій – яка у жінки (за загальноприйнятими правилами) більш розвинена, може бути яскраво виражена у чоловіка (якщо він належить до жіночого фізіогномічного типу).
Що стосується другої частини запитання, то вміння (набута навичка) або здатність (тобто спадкове, закладене, розвинене) приховувати думки не завжди залежить від складності (якщо я правильно розумію, під складністю мається на увазі багатогранність за умови нормального розвитку особистості, за нормально розвиненого інтелекту). Важливим є те, що “складним” (відповідно до мого розуміння цього слова в даному контексті) людям – часто складніше приховати свої думки, на відміну від простих, тому що думка зачіпає весь спектр, представлений у цій складній людині, і дає певні відбитки на її обличчі.
Фактом є те, що жіночий фізіогномічний тип (як чоловік так і жінка) проявляє весь спектр емоцій і в словах, коли хоче приховати думки, і в міміці. Чоловічий тип – частіше в чомусь одному. Це збиває багатьох з пантелику, якщо не визначити, до якого фізіогномічного типу належить ця людина, не розглянувши попередньо.

Найбільші загадки таїть у собі те,
що ми бачимо, а не те, що приховано від наших очей.
Оскар Вайльд

2. Запитання:

У моєї дівчини постійно примружений погляд, коли вона ставить мені запитання. Я висилаю низку фото, щоб було зрозуміло, що я маю на увазі. Мій друг зробив їх непомітно на професійному фотоапараті. Що говорить цей погляд? Мені дуже важливо розібратися!

Відповідь:
Судячи з цих фото, можна дуже чудово відстежити ситуацію! Спасибі за проведену роботу, судячи з усього Ви дійсно любите свою дівчину і прагнете зрозуміти її.
Починаючи з першої фотографії, можна застосувати метод “читання обличчя” в русі й досить вдало відстежити низку мікродвижків (нахил голови вперед, вниз і трохи набік, підібгання нижньої губи догори) та видиме напруження м’язів у ділянці очей, що у такому поєднанні свідчать про недовіру вашої дівчини до Вас.
В іншому випадку, можна було б припустити про проблему із зором (у принципі одне іншого не виключає), але водночас відрізняється м’язова напруга і загальний жест (схоже на те, як людина начебто вдивляється у Вас на частку секунди). І навіть якщо в неї гарний настрій (як це помітно на момент фотографування), ця ключова недовіра знову відображається на м’язовій реакції в ділянці очей під час наступного запитання до Вас, присутня увесь час, у процесі якого вловлюється суть відповіді, й припиняється, за наявності повної відповіді.
Як Ви правильно помітили, справді це проявляється лише під час запитань безпосередньо до Вас (бо завдяки фото є можливість відстежити), що відсікає варіант повної недовіри до Вас (підозрілого ставлення як до людини) судячи з динаміки змін погляду. Таким чином, усе це зосереджує нас на суто особистісній зацікавленості дівчини у Вас (припускаю можливі ревнощі, кокетство). Не варто ставити їй прямих уточнюючих запитань, а просто підкреслювати Ваше щире до неї ставлення.

Рис 1.2.

Рис 1.1.

Рис. 1.

 

 

 

 

 


3. Запитання:

Доброго дня!
У мене питання з приводу шраму на обличчі мого хлопця. Я читала, що риси обличчя мають значення, але тепер вони порушені! Як визначити його основні якості до шраму і дізнатися про те, що можна від нього чекати? Шрам довжиною близько 2 см, розташований практично під прямим кутом у 90 градусів до верхньої губи. Фото додаю.

Відповідь:
Дякую за запитання! Розглянемо малюнок (мал. 2), на якому зображено і шрам, і губи, і всі значущі в цьому питанні рисочки обличчя.
На першу частину вашого запитання відповідаю так: Ви маєте рацію, справді зовнішній вплив, що спричиняє такі фізичні зміни, може змінити “карту” обличчя. Адже фізично змінені взаємодії м’язів, зміниться посмішка (елементарно від нових згинів шкіри в місцях пошкоджень і в їхньому районі). Можуть з’являтися посмикування (різного характеру невралгічні прояви).
Хочу зауважити, що якщо людина змінюється (характер) – змінюється і зовнішність, зовнішність змінюється – змінюється і людина (характер). Але при тотальних змінах вигляду обличчя під впливом зовнішніх фізичних впливів – характерні риси завжди достатньо позначені якими б вони не були.
У випадку Вашого хлопця, відповідаючи на другу частину Вашого запитання, основні його риси (які для Вас важливі передусім) до шраму такі – скупість і схильність до накопичення, небагатослівність, прискіпливість до дрібниць, гарне почуття гумору, наполегливість, інфантилізм, вередливість, байдужість до проблем інших та відсутність етичних вподобань через небажання приділяти їм увагу. А задані для формування – контроль емоційного фону, образ “візуальної строгості”.


4. Запитання:

Доброго дня!
Скажіть, міміка є результатом виховання чи є ще варіанти? І друге запитання: невропати справді мають горизонтальні зморшки на лобі?

Відповідь:
Так, це справді так. Міміка людини, за великим рахунком, є результатом її виховання, може переходити у звичку. Наприклад, я знаю людину, яка морщить ніс (при чому досить-таки сильно морщить), коли емоційно говорить про те, що не повинно (логічно) бути для неї особливо приємним, але водночас бентежить її (наприклад, приємний сексуальний образ у безглуздій, на її думку, ситуації). Примхливість, упертість і надмірна гидливість – є його основними рисами, а їх явна демонстрація на обличчі – елементом відсутності виховання в цьому плані, тобто відсутня необхідність контролю. Таким чином, це переросло у звичку і закарбувалося на обличчі. Тепер він цього не усвідомлює.
Крім того, людям притаманне так зване “копіювання”, воно закладено природою з дитинства будь-якої людини і сприяє її розвитку. Але інколи стається так, що людина бачить щось, що їй подобається, і підсвідомо чи свідомо переймає побачене, роблячи його з часом своєю звичкою (варіація наслідування). Таким чином мімічно набуваються нові штрихи, як демонстрація модних тенденцій і відповідності “крутизні”. Але за нормального розвитку, “копіювання” трапляється частіше в дитячому та підлітковому віці.
Не варто залишати поза увагою також те, що інколи людині бракує сил для контролю душевних і фізичних проявів у міміці (наприклад, болю, страху, іншого), але тоді вже це не звичні мімічні форми і не пряме питання виховання (яке, до речі, бере участь і у висловленні надсильних впливів на людину).
Відповідаючи на Ваше друге запитання, то скажу, що горизонтальні зморшки, які є результатом частого підведення брів, є результатом жесту постійного здивування, обурення, невдоволення. Дійсно, подібні жести дуже часто трапляються в невропатів (як їхня візитна картка). Адже через найменшу роботу, проблемку й роздратування вони морщать своє чоло.


5. Запитання:

Доброго дня! Я трохи побоююся людей, які проявляють агресію. Як її визначити за обличчям?

Відповідь:

Існують поєднання, групи і головне – їх багато. Адже існує багато хвороб, хворобливих станів і станів здорової людини – де присутня агресія. Крім того – якщо хвороба – фізіогномічний підхід один, а якщо здорова людина – це зовсім інше вивчення.
Також, є люди схильні до агресивної поведінки і настроїв, а є і садисти.
Якщо говорити про такі розмежування – то ключовими зовнішніми мімічними показниками схильності людини до агресивної поведінки (або констатацією такої поведінки), є примружені очі та зафіксований погляд впритул, стиснення щелепи таким чином, що жувальні м’язи вібрують, стиснення губ.
Ключовими садистичними проявами на обличчі, у поведінці є прочинений тонкий рот, глибоко посаджені очі, грубий сміх, сміх невпопад, прицмокування і маніпуляції ділянкою рота, видимий спокій, холодність усього обличчя, відстороненість щодо ситуації, демонстративність (наче він грає в кіно), непохитність, різкість у рішеннях і діях. Такі люди упиваються владою, зверхністю у взаємодії та безвихіддю іншого. Таке видно по обличчю – “всеосяжна переконаність у безкарності”.
Існують комбінації та варіанти, і ті й інші можуть приховувати свої основні риси під “мімічними масками” або виробленими штучно звичками. Різниця – агресор, найчастіше, шукає вихід негативним емоціям, розрядку, підживлення, а садист – жертву яка підходить саме йому. Агресор – це прямий напад, садист – продуманий, планований, бажаний і очікуваний (з метою отримання задоволення від страждання іншого). Агресора можна перепрограмувати морально, садиста – ошелешити і налякати (збити настрій).
Крім того, провідну роль відіграє стан нападника (у нас це агресор або садист) і рівень його інтелекту. Ситуація – це обставина вчинення правопорушення, а не фактор, що штовхає до нього. Оскільки все навколишнє зовні – заломлюється через психологію нападника, саме він обирає шлях подальших дій.
Якщо ви відчуваєте певний дискомфорт у цій царині, почитайте книжки з Віктимології (наука, що вивчає поведінку жертви та злочинця) або відвідайте відповідні тренінги.

6. Запитання:

Доброго дня! Скажіть, а риси обличчя розглядаються окремо чи в комплексі? Наприклад, якщо щось виділяється (рот, ніс) на тлі обличчя це що означає?

Відповідь:
Риси обличчя розглядаються і окремо, і в комплексі, а так само в комплексі окремих зон.
Окремо – визначають основні спадкові та притаманні факти, ключові риси характеру. У комплексі – те, хто зараз перед нами в даний момент, з урахуванням усього (віку, мислення, особливостей). У комплексі окремих зон – етапи життя, призначення, інше.
Якщо щось виділяється на тлі обличчя, варто визначити первісну природу – спадковість, травма, інше. Часто хвороба змінює зовнішній вигляд частин обличчя, це теж потрібно враховувати. І залежно від природи – визначається значення.
Найкращий варіант у таких випадках – це порівнювати нинішню фотографію і фото п’ятирічної давнини, таким чином з’явиться можливість провести аналіз (використовуючи фізіогномічні методики), а також метод порівняльного поетапного аналізу.
По закінченню порівняння, можна буде визначити – схильності, спрямованості, зміни та їхні причини, спрогнозувати розвиток хвороб або хворобливих станів, якщо є передумови, тощо.


7. Запитання:

Доброго дня! У старих дитячих фільмах про кікімор, у них довгий тонкий ніс задертий догори. Що б ви сказали про такий ніс?

Відповідь:
Старовинні казки – це історії зі змістом і уроком. Довгий ніс – свідчить про цікавість, схильність до обговорення, пліток, тонкий – до витончених і хитрих прийомів, діяльний розум, ініціативні вчинки, участь у всіх нових справах.
Якщо такий носик задертий догори (треба ще зважати на скільки і якої форми в нижній частині) – він говорить про:
легкість, грайливість, іскристість, блиск, схильність до зовнішньої краси, створення облудного образу, вигадки, брехливість, зверхність, шарм, смак, вразливість, вразливість, вразливість, чарівність, запал, одержимість новими ідеями, легке сприйняття.


8. Запитання:

Доброго дня!
У моєї подруги цікава форма зубів. Я не впевнена, що звертаюся за адресою, але коли вона сміється, то “вампірині” зуби, як я їх називаю, вони заходять на другі за рахунком (хоча вона їх і вирівнювала – вони все одно заходять!). Ми знайомі багато років, і хочеться знати, про що це говорить (фото додаю).

Відповідь:
Такі зуби говорять про те, що володар зазвичай не щирий у стосунках із людьми. Така людина лукавить і дуже підозріла, обережна від природи. Часто такі люди суворі й люблять навчати інших. Але, тим не менш, власники таких зубів вибирають собі одну людину, з якою більш-менш відкриті. Не виключено, що цією людиною виявилися саме Ви.


9. Запитання:

Доброго дня! Мій знайомий сміється так, що видно навіть ясна! Про що це говорить?

Відповідь:
Це залежить від того, верхні чи нижні ясна видно.
Верхні – це свідчить про надмірну душевну відкритість, простоту, щирість, вразливість, потребу в підтримці сильнішої та впливовішої людини, ніж вона сама. Така людина чуйна, добра і безкорислива.
Нижні – свідчить про те, що така людина собі на умі, але, тим не менш, досить часто демонструє не найкращі свої якості (наприклад, рукоприкладство). Такі люди часто трохи зациклені на сексуальному ґрунті, але з ними можна спілкуватися і домовлятися. Вони дбайливі щодо дітей.


10. Запитання:

Доброго дня! Коли мій начальник думає перед тим щоб ухвалити рішення, часто складається враження, що він чистить зуби язиком. Але так буває не завжди. Чому це відбувається?

Відповідь:
Процес мислення підкріплюється такою фізичною реакцією, коли людина злиться або чимось не зовсім задоволена, але хоче не втратити над собою контроль. Вона не обов’язково це усвідомлює (бо це стає звичкою).
У разі якщо темперамент її належить до спокійних – вона просто вдається до маніпуляції в ділянці рота для заспокоєння. А якщо він динамічний – просто зовні видно, як він начебто вимовляє купу всього і в такий спосіб знімає напругу… або ж накопичує її (як варіант контролю над емоціями), щоб потім висловитися насправді.


11. Запитання:

Доброго дня!
У мого чоловіка ямочка на підборідді, яка саме підборіддя трохи роздвоює, якщо дивитися на обличчя прямо. Я вважаю це родзинкою його обличчя. А що це означає?

Відповідь:
Така ямочка, як Ви пишете, притаманна людям – поціновувачам жіночої краси, вольовим, але водночас лукавим або двоїстим. У своїх вподобаннях, вони виверткі й багатогранні, дуже часто лукаві. Мають особливість говорити так, ніби це кришталево чиста правда, проте це далеко не так, насправді.
Важливо, при цьому, визначити фізіогномічний тип такої людини, а також значення всіх частин обличчя для повномасштабного прогнозу з питання особистості.


12. Запитання:

Доброго дня! Мене цікавить таке питання. Якщо у дівчини брови дуже густі, це що означає?

Відповідь:
Дивлячись яка національність. Якщо це національності, яким властиві подібні зовнішні характеристики – це одне. А якщо не властиві – тоді це означає суворість і справедливість, чоловічу точку зору (і позицію) в більшості випадків.
Дуже велике значення відіграє форма. Ми наводимо вам малюнки брів із характеристиками нижче:

Зоб. А – доброта, старанність, схильність до технічних наук (захоплень), ґрунтовність, початкова правильність у поглядах. Стійка життєва позиція.
Зоб. Б – пихатість, агресія, вихваляння, невизначеність у багатьох позиціях, неупередженість, прагнення до творчих напрямів діяльності, послужливість, розбещеність. Схильність до неврозів.

Зоб.А Зоб.Б

Зоб.С Зоб.Д

Зоб. С – натура творча, артистична. Легко захоплюється, переходить у різні настрої. Характер нестійкий і волелюбний. Мстива, агресивна, нав’язлива і злопам’ятна. Мисливиця за покликанням.
Зоб. Д – терпляча, послідовна, надійна, керована. Схильність до серйозних наук і “чоловічих спеціальностей”. Має хороший потенціал і бажання досягти успіху. Прагне стабільності у фінансах. Чуйна і вразлива.

13. Запитання:

Доброго дня!
Я можу замовити частину фізіогномічного портрета? Наприклад, тільки значення родимок?

Відповідь:
Можете. Сформувати окреме замовлення і визначити чи буде цього достатньо для відповіді на всі Ваші запитання. Значення родимок – дають інформацію про проблеми у сферах життя, є “знаками долі”, які бувають вродженими й такими, що набуваються з часом.
Для такого замовлення Вам необхідно надіслати нам фото родимок, у хорошій якості, що дає змогу визначити їхнє розташування на частинах тіла, а також встановити наявність і форми зморшок на шкірі.


14. Запитання:

Доброго дня!
Скажіть, а скільки часу потрібно вивчати фізіогноміку, щоб стати фахівцем хорошого, гідного рівня?

Відповідь:
Я дотримуюся такого принципу: “немає межі досконалості”. Це має працювати завжди. Адже тримати себе на досягнутому рівні, нічого при цьому не роблячи – неможливо, адже час і розвиток разом із ним – рухається вперед, є ймовірність залишитися позаду.
Не можна дізнатися все й одразу, не читаючи, не ставлячи досліди, не тренуючись у відточуванні та шліфуванні знань. Теорія – дає змогу правильно застосовувати практику.
Однак одного вивчення будь-якої науки – не достатньо. Головне у фізіогномічній роботі – практика. Лише вона дає змогу бачити, розуміти й визначати: спочатку з помилками, а потім, за два роки постійної практики, з’явиться – професійна перцепція (сприйняття з підсвідомим використанням фізіогномічних знань і вмінь). І зараз, з позиції моєї 8-ми річної практики, можу сказати, що досконалість – тоді буде досконалістю, коли стають непомітними попередні зусилля, докладені до її досягнення.


15. Запитання:

Доброго дня!
Скажіть, а “зробила” собі силіконові губи. Це позначиться на моєму характері?

Відповідь:
Уже відбилося. Ви стали відчувати себе по-іншому, більш привабливою, сексуальною. Ви вирішили питання, яке вас турбувало. Тепер, Ви будете, що називається, адаптуватися до себе, звикати до нового образу. У Вас з’являться нові звички та рухи (і в царині “набутих змін” теж), Ваша індивідуальність обов’язково захоче підкреслити себе. А разом з усім – почнеться змінюватися характер. Бажаю Вам успіхів у самовираженні та в житті!