Photo by Lesly Juarez on Unsplash
Статті

Як сміються люди

Які м’язи беруть участь при деяких відомих різновидах сміху:

1. Гомеричний – нестримний, гучний регіт

Цей сміх або правильніше сказати регіт – найчастіше порівнюється з міфічними образами як показник тотального щастя. Якщо він щирий (що має величезне значення під час діагностики м’язових реакцій, оскільки в разі нещирості м’язи не працюють на повну силу), то в такому сміху задіяно всі м’язи обличчя.

2. Сардонічний – злісний, такий, що знищує;

Під час такого сміху здебільшого задіяні дві так звані м’язові групи – ділянки очей (сфінктери очей, або кругові м’язи очей, скронева) і м’язи нижньої щелепи (круговий м’яз рота, щічний м’яз, великий виличний м’яз, включаючи м’яз презирства). Дуже часто люди під час такого сміху войовничо приопускають голову – таким чином уперед виходять надбрівні дуги.

3. Саркастичний – уїдливий

За саркастичного сміху – він, як правило, має негативне забарвлення і відтворюється мімікою в плані мікромімічних форм і неповноцінних м’язових скорочень. Задіяні м’язи жувальний м’яз, латеральний і медіальний крилаті.

4. Іронічний

Дуже схожий за мімікою на саркастичний (задіяні ті самі м’язи), але напруга м’язів у рази менша, тому що під час уїдливих форм ідуть сильніші напруження і суміжні з іронією складні емоційні форми.

5. Раблезіанський – життєствердний

М’язи задіяні не на повну силу, бо це звичка. Люди часто тренуються, щоб здаватися оточуючим життєрадісними (як західні культури завжди усміхнені) або життєрадіснішими, ніж є насправді. Коли ми бачимо “мімічну звичку” – вона найчастіше сприймається як маска. Здебільшого це жувальний м’яз і м’яз сміху (що утворює ямочку на щоках). Парадоксально, але часто очі не видають радості при такому сміху.

More in:Статті