Стаття в журналі “Жіночі штучки”
Ми стежимо за астрологічними прогнозами, вивчаємо і порівнюємо знаки зодіаків, намагаємося прорахувати значення імен і дат народження. Загалом, намагаємося зібрати якомога більше інформації про себе або про людей, які нас цікавлять, рівняючись на узагальнені характеристики та усереднені портрети. А тим часом, кожен із нас індивідуальний і не має повного аналога в усьому світі. То може тоді має сенс подивитися на свій індивідуальний психологічний портрет?! А допомогти в цьому нам може спеціальна наука – фізіогноміка.
Фізіогноміка походить від грецьких слів “природа” і “знання” і означає мистецтво пізнавати за рисами обличчя характер людини та вміння визначати її психологічний стан. Вираз обличчя є результатом емоцій, що діють на людину і залишають на ній “відбиток” на все життя. У цьому сенсі обличчя людини є її візитною карткою, на якій можна прочитати не тільки почуття, а й характер і життя.
Крім банальної цікавості, фізіогноміка здатна задовольнити багато більш серйозних потреб сучасної людини. Наприклад, який керівник не мріє мати повне і точне уявлення про своїх співробітників?! Адже це допоможе йому не тільки правильно розподіляти обов’язки і посади, а й тим самим підвищувати якість і продуктивність праці. Будь-який підприємець хотів би бачити своїх партнерів наскрізь, з легкістю розпізнавати щирий намір плідного співробітництва і вловлювати найменші підступи. І тут, до ворожки не ходи, а ось до фізіогноміста звернися!
Ви вирішили пов’язати свою долю з коханою людиною, але до кінця не впевнені, чи знаєте ви про неї все, чи не перетвориться після весілля чарівний принц на Кощія Безсмертного. Пробуємо перенестися з казки в реальне життя, замінюємо “Свет мой, зеркальце, скажи…” на “Физиогномист, всю правду расскажи…”, і ви вже точно знаєте, з ким хочете пліч-о-пліч пройти довгий життєвий шлях. За бажання вам ще й про сумісність розкажуть. А вже коли, суджений-ряджений виявився героєм не вашого роману, то можна і психологічний портрет відповідного претендента накидати.
Якщо ви людина сімейна, то напевно замислювалися про освіту дітей. Як правило, до 17 років, на перший погляд уже дорослі й самостійні, сини й доньки не мають чіткого і правильно обґрунтованого рішення, який шлях обрати. То тут уже батьківська рука-владика відривається на повну котушку. Хтось прагне не порушувати сімейну традицію, продовжуючи династію військових, хтось кидається реалізовувати свої колись нездійснені мрії, вкладаючи в руки дитини затискач і скальпель, а хтось іде шляхом найменшого опору, зупиняючи вибір на тому навчальному закладі, де є зв’язки. І про одне, але найголовніше, ми, дорослі, забуваємо, що далі навчатися і працювати за отриманою спеціальністю не нам, не нашим бажанням і амбіціям, а нашим дітям. Як же зробити вибір і не помилитися, хто знає, у чому надалі дитина проявиться і розкриється, хто зможе розгледіти в улюбленому чаді приховані здібності й таланти? Фізіогноміка.
Крім усього іншого, фізіогноміка дає нам можливість не тільки отримувати відповіді на запитання, а й змінювати щось у своєму характері, поведінці, у своєму житті. Якщо змінити ті чи інші риси обличчя, то невідворотно настануть і зміни в рисах характеру. До речі, варто звернути на це увагу і любителькам правити свою зовнішність за допомогою пластичних хірургів. Наприклад, чи зрадіє ваш коханий тому, що разом з пухкими губками ви придбаєте ще й нові риси характеру – якусь розбещеність, примхливість? А ось після кваліфікованої консультації ви зможете, через зміни в собі, змінити ставлення оточуючих до вас, зробити акцент на своїх сильних сторонах і прибрати слабкості. Загалом, ваше щастя у ваших руках, а точніше, на вашому обличчі!
Катерина ГОЛОС