Photo by Alfons Morales on Unsplash
Статті

Публікація Аліси Анісімової в журналі “Домашний очаг”. 12.2010

У нашої героїні, Аліси Анісімової, така робота: читати по обличчю і допомагати людям знайти своє Я. Вона – фізіогноміст…

Читання по обличчях

Ніщо не проходить непоміченим – усе залишає сліди.
Моїм улюбленим дитячим захопленням був їхній пошук. Тоді я ще не займалася вивченням особистості й не підозрювала, що таке фізіогноміка. Мені було цікаво аналізувати речі, на які інші не звертали уваги. Наприклад, у школі я намагалася зрозуміти, чому в однієї людини закруглені літери в словах, а в іншої – загострені?
У когось нахил почерку вправо, а в когось – вліво? Я знала, що цьому є пояснення, але не розуміла, як підібрати до цього ключик.

Кроки долі

Я точно знала, ким буду, тому вступила на психологічний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Проте справжньою подією, що визначила мою долю, стало вивчення закритих методик із фізіогноміки – я стала єдиною, кого відібрали для навчання. Фізіогноміка – це наука, що дає змогу визначити тип особистості людини, а також душевні якості (вроджені та набуті) виходячи з аналізу характерних особливостей її обличчя, психологія.

Я не маю права розголошувати ці методики – вони передаються виключно від учителя до учня, про них не пишуть у книжках. Можу лише сказати, що в цю категорію входить метод “Блискавка” – миттєва оцінка людини за три секунди, що дає змогу повністю охарактеризувати особистість, метод “Ло”, що демонструє позиціювання особистості та її соціальну роль, і так далі.
Звісно, я розуміла, що освоїти фізіогноміку буде не просто, що потрібно багато працювати. Зрозуміло, набагато простіше було б вивчити тільки окремі її напрямки – бізнес-фізіогноміку, кольоровідділення або коротку систему візуальної діагностики, яку, наприклад, використовують у своїй роботі HR-менеджери. Але мені не хотілося нічого упускати! Мені дуже подобалося, що фізіогноміка має чітку структуру, прикладний характер і, головне, ефективна на 98%. Що може бути краще? Крім того, в основі фізіогномічної експертизи лежать медицина (зокрема, дерматологія, психіатрія, терапевтична діагностика, травматологія, пластична хірургія), психологія, психосоматика, біоенергетика, особистісний розвиток, криміналістика (психологія злочинця), візаж, іміджелогія та політологія.

Фізіогноміка – не вигадані “знаки обличчя”, як думають дехто, а науково обґрунтовані, структуровані в теорію і практику знання. Це і величезний науковий інструментарій, і маса експериментальних робіт, і діагностичні дані. На їх освоєння в мене пішло понад шість років. Сьогодні я – єдиний експерт у Європі з фізіогноміки, президент міжнародної Ліги психологів і психотерапевтів.

Обличчя науки

Багато хто наділяє фізіогноміку окультними властивостями, але насправді це фактична наука, яка констатує те, що є тут і зараз. Вона не дає прогнозів і не робить передбачень. У фізіогноміці немає екстрасенсорики та магії. Те, що є на обличчі зараз, – те й фіксує експерт-фізіогноміст. Інше питання, що механізм аналізу незрозумілий людям і пояснити його важко. Тому, коли мене запитують:
“Як ви зараз це проаналізували?”, як приклад я наводжу вивчення японської мови. Чому послідовність написання ієрогліфа саме така? Тому що в основі – досвід, знання і правила, які закріплені в підсвідомості. Так само і фізіогноміка. Вона видає факти й особливості минулого та нинішнього розвитку.
Центральною точкою для експерта-фізіогноміста є обличчя людини. Обличчя – це те, що ми створюємо самі, адже кожен із нас має певне мислення та протягом усього життя відчуває емоції. Усе це формує м’язові реакції, які залишають сліди від пережитого. Іншими словами, якщо ми часто сумуємо, то в нас з часом формується сумне обличчя. Через це відбуваються і психологічні зміни – ми стаємо депресивною особистістю.
Сьогодні багато хто вдається до допомоги пластичних хірургів, щоб відкоригувати вади на обличчі. При цьому мало хто замислюється, що хірургічне втручання – це відносно легкий спосіб змінити себе психологічно. Набагато складніше довго працювати над внутрішніми якостями, щоб стати, наприклад, добрішим і товариськішим. Якщо ж людина працюватиме над собою і почне психологічно змінюватися, то нові якості проявляться на обличчі без операцій. З іншого боку, якщо зробить операцію і водночас залишиться такою самою, як була, то всі зморшки і складки повернуться назад, причому набагато швидше, ніж здається.

Моя місія

Знання, які я здобула в університеті, під час проходження практики в психоневрологічній лікарні, а також вивчаючи більше ніж 3 000 практичних методик з фізіогноміки, знайшли втілення в одному з моїх перших масштабних проєктів – я створила Центр Вивчення Особистості (ЦВO). На відміну від більшості психологічних центрів, у яких практикують виключно складання психологічного портрета, ЦВO займається науковою роботою. Ми досліджуємо різні феномени, розробляємо нові методики, проводимо консультації, допомагаємо людям. У нас є сайт www.cil.in.ua, на якому можна читати статті про фізіогноміку, ставити запитання й отримувати кваліфіковані відповіді, брати участь у вебінарах (онлайн-семінарах).

Моїм основним професійним завданням завжди було вивчення науки, її розвиток і практичне застосування отриманих знань. І що довше я займаюся фізіогномікою, то більше дивуюся її результативності! З її допомогою можна не тільки дізнатися про особливості особистості, її схильності та можливості, а й діагностувати різні, навіть приховані, захворювання і, що особливо важливо, ефективно позбуватися недуг.
Тому в мене маса грандіозних планів. Я мрію створити на основі ЦВО клініку, в якій би працювали експерти різних напрямів. Наприклад, зі звукової терапії. Адже певні звукові вібрації здатні розбивати навіть злоякісну пухлину. І конкретні кроки на шляху здійснення цього завдання вже зроблено: написано навчальний курс із підготовки фахівців у галузі фізіогномічного аналізу, ведеться пошук здібних учнів, які готові після навчання стати практикуючими фахівцями. Мені пощастило – я вже знайшла двох гідних наступниць, яким передаю свої знання з біоенергетики та емоційного стану особистості.

Пізнати себе

До мене як до психолога-персонолога й експерта-фізіогноміста по допомогу звертаються різні люди. І запитання, які вони ставлять, теж стосуються різних сфер життя. Нині одним із найпопулярніших напрямів є складання психологічного портрета: наприклад, портрета сумісності – я аналізую двох людей, щоб зрозуміти, чи підходять вони одне одному. Робота за ним ведеться, як правило, дистанційно (для цього я використовую якісні фотографії). Так вона ефективніша, адже під час очного вивчення слова та емоції людини часто відволікають від глибинного аналізу її особистості.

Кожен, хто вирішив замовити психологічний портрет або діагностику, має бути готовим до вилучення назовні того, що протягом багатьох років ним ретельно приховувалося. І з досвіду можу сказати, що багато людей просто не готові почути правду про себе. Деякі навіть не уявляють, що їхні приховані проблеми можуть раптом стати комусь відомі, та ще й у найдрібніших подробицях.
Одного разу одна відома жінка попросила мене розповісти про “знаки” на її обличчі перед великою аудиторією. Вона запевняла мене, що в неї немає жодних секретів. У підсумку моя відповідь її шокувала – вона не могла повірити, що по обличчю можна було прочитати про зраду чоловіка! Однак я маю сказати, що фізіогноміст не може примусити людину бути щасливішою чи здоровішою (психологічно, фізично чи емоційно). Вибір – бути чи не бути, кожен робить сам.
Мені часто ставлять запитання: чи є ще щось в особистості людини, що для мене є таємницею за сімома печатками? Я дуже сподіваюся, що таких таємниць ще величезна безліч і їх вистачить на все подальше життя, бо непереборне бажання їх розгадувати – сенс моєї роботи та подальшого розвитку.

Стаття опублікована в журналі “Домашний очаг” (Україна) 2010 грудень, www.goodhouse.com.ua

More in:Статті