Photo by Ernesto Norman on Unsplash
Статті

“Експертна фізіогноміка: повів бровою і розповів про себе…”

Брови з’являються у маленької дитини не відразу, як і вії. Причина цього – формування сприйняття навколишнього світу (брови беруть участь у ключовій міміці людини та її емоціях) – і, природно, захисних механізмів від нього (вії є природним захисним механізмом ока від потрапляння чужорідних частинок). Але на скільки багато вони можуть розповісти про свого господаря? Завжди краще показати це на практиці. Саме такою практикою займається експертна фізіогноміка, яка дає змогу визначити всю структуру Особистості людини як за її структурним напрямком аналізу обличчя (м’язові групи, міміка, зморшки, патологічні відхилення психіки, які виражені на обличчі\спроєковані на обличчя), так і за окремими секторами (носом, очима, вилицями, губами тощо).

Вчитися фізіогномічної експертизи необхідно довгий час, так як для неспеціаліста – все здається схожим і однаковим. Але варто розглянути практичні варіанти – і ми починаємо розуміти, що фізіогномічна експертиза, як наука, може надати нам велику допомогу у виявленні особливостей людини, яка нас цікавить. Отже, брови… Ідеально для фізіогномічної експертизи розглядати конкретну людину – адже насамперед мають значення взаємозв’язки рис обличчя в конкретному випадку, а не їхня загальна форма. У зв’язку з чим, було б цікаво розглянути кілька фото наших читачів на предмет вивчення їхніх брів (наприклад, у наступному номері журналу). Але спробуємо в загальних рисах розглянути форми брів – які ми зустрічаємо на обличчях людей щодня.

Підняті догори у формі “постійного здивування” брови, при цьому тонкі – говорять про схильність до істерик і прояву своїх претензій. Такі люди постійно тягнуться до ядра конфліктів, суперечок. Вони дуже вразливі та емоційно чутливі. Часто, їхній психологічний вік дорівнює 19-22 рокам.

Велике значення має чоловіча це брова чи жіноча. Наприклад, на практиці часто зустрічаються чоловіки, які мають від природи тонкі брови. Це свідчить про їхню підвищену емоційність, схильність до витонченого і більше жіночого самовідчуття. Вони ніжні й чутливі. Якщо ж жінка має широкі, властиві більше чоловікові брови – то вона переважно має чоловічий характер, волю та витримку.

Штучно вищипані або навпаки домальовані в бік потовщення форми брови говорять про бажання людини стати іншою в самосприйнятті та самовідчутті. Така людина, найчастіше, потребує поради психолога-персонолога в напрямку як саме покращити себе більш гармонійно та визначити ключові цілі.

Широкі брови – говорять з одного боку про схильність до приземленого, матеріального, гарантованого. А з іншого – про дуже високий потенціал креативу (який, до речі, цілком може бути ще не розкритий самим володарем). Але не слід плутати такі брови з самою надбрівною дугою (кісткою, форма якої має зовсім інше значення в медицині та психології).

Густі брови – ознака пристрасності в класичній експертизі, але величезну роль відіграє форма і довжина самої брови. Якщо вони при цьому широкі й розташовані переважно горизонтально – це означає, що володар досить предметний і практичний.

Зрощені брови – говорять про надлишок в організмі чоловічих гормонів. А рідкісні та бліді (якщо при цьому натуральний колір волосся – темний), говорять про проблеми людини з пам’яттю та захисними механізмами психіки.

Довгі брови, в класиці експертного фізіогномічного аналізу, говорять про гнучкість характеру, схильність до брехні. А ось короткі – про наївність і відсутність захисту від зовнішнього впливу (згадайте маленьку дитину).

Брови, що мають форму або так звані “укладені кіскою”, говорять про схильність людини систематизувати те, що відбувається, у групи пріоритетності. А ось безладні форми брів вказують на спонтанність і неординарність психіки власника.

Форма брів, як і будь-яка частина нашого обличчя – здатні змінюватися. Це результат м’язових скорочень (внутрішні зміни в Особистості людини), нових форм, що стали звичними (запозичення звичок, мода) або штучного втручання (пластика, травма). Зі зміною форми брови – зміниться ваш погляд на життя, сприйняття подій, що відбуваються, і ставлення до себе. Тож стежте за своєю бровою… за нею потрібне око та око.

Анісімова Аліса,
експерт-фізіогноміст, психолог-персонолог

More in:Статті