Photo by Julia Taubitz on Unsplash
Статті

Професія докторки Лайтман: як стати психологом-фізіогномістом?

Спеціально для WomanJournal.ru

Хочеш стати професійним доктором Лайтманом і бачити людей наскрізь?
Хто такий психолог-фізіогноміст?
Багато скептиків упевнені, що ситуація, показана в серіалі “Обмани мене”, – це найчистішої води фантастика. Ну хіба може звичайна, нехай навіть дуже освічена й ерудована людина на кшталт доктора Лайтмана з одного погляду бачити людину наскрізь?!

Ми попросили нашого експерта-фізіогноміста, психолога-персонолога Алісу Анісімову розповісти всю правду про свою професію. І ось, що нам стало відомо…

Те, як люди сприймають одне одного, багато в чому залежить і від їхньої професії. Наприклад, стоматолог дивиться не тільки на тебе, а й на твою посмішку, форму зубів… А перукар мимоволі оцінює тебе з погляду стилю й укладки…
Експерт-фізіогноміст… на тебе майже не дивиться. Погляду тривалістю не більш як 3 секунди йому вистачає, щоб повністю виявити спектр особистісної структури людини, включно з її явними і прихованими відхиленнями, психологічними травмами (зрада, зрада, обман тощо), характером, хворобами (будь-якого типу), емоційним станом, настроєм і багатьом іншим. Це дуже енерговитратно для фізіогноміста, тому він не дивиться на людину без особливої на те необхідності.

Фізіогномічна експертиза включає цілий спектр наук (від криміналістики до медицини, від візажу до пластичних змін тканин, від хвороб шкіри до системних уражень організму на клітинному рівні тощо). Саме тому фізіогномічної експертизи навчаються понад 9 років.

Робочі будні психолога-фізіогноміста

Робочий день експерта-фізіогноміста складається з теоретичної роботи (так званої відпрацьовки) і практичного аналізу особистостей (безпосереднє відпрацювання замовлень на складання психологічних портретів або корекцію, робота з реальними клієнтами). Кількість осіб для тренувальної відпрактиковки становить від 100 до 150 осіб на день! Причому 100 осіб – це обов’язковий мінімум. Саме з цієї причини фахівцеві такого рівня можна довіряти.
Але практична робота, з реальними замовленнями людей, – справа дуже відповідальна і багатогранна. Люди не завжди усвідомлюють, що саме можна дізнатися про них, і сміливо ставлять запитання. Проте працювати з експертом краще не під час тренінгу, а тет-а-тет, за допомогою складання психологічного портрета особистості.

Психологічний портрет особистості – це форма роботи експерта з фізіогноміки з клієнтом, що передбачає повну або комбіновану діагностику особистості та всіх її складових, а також структурний особистісний аналіз. Навіть у стислому аналізі структури особистості можна знайти: здібності людини, її темперамент, характер, вольові якості, емоційність, мотивації, соціальні установки, стан психіки, енергорівень і травмованість, особливості та загальні проблеми…

Психологічний портрет особистості має величезний плюс порівняно з іншими методиками роботи з клієнтом, адже людина, отримавши висновок фахівця, може в будь-який момент його перечитувати й аналізувати і в такий спосіб стежити за змінами своєї особистості.
Після ознайомлення з такою роботою людина замислюється, як багато вона не знає про інших, нехай навіть близьких їй людей. Адже на світ випливають такі моменти, які, як вона вважала, виявити неможливо або про які навіть не знала. Раніше невідома інформація дає йому змогу дати відповідь на деякі внутрішні запитання.

Навіщо йдуть до фізіогноміста?

Одним із популярних напрямів у практичній роботі експерта-фізіогноміста є вивчення проблеми сумісності людей (пари, друзі, сім’я, діти й батьки, начальник і підлеглий).
Людей цікавлять проблемні питання в міжособистісних стосунках, причини конфліктів, що йдуть від різниці систем мислення, поглядів, сприйняття кожного учасника цих стосунків. Сумісність включає масу спеціальних і загальних критеріїв, має свої унікальні параметри для кожного окремого випадку на різних етапах їхнього розвитку.
Деталізований розгляд спектра особистості кожного учасника стосунків – унікальний. І сумісність їх – також унікальна. Експертиза в принципі не сприймає шаблонів і типологій.
Проблематика брехні, професійною мовою експертної фізіогноміки звана “схильність до брехні”, також є дуже затребуваним напрямом. Адже брехня постійно використовується в усіх сферах життя людини, має рівні та особливості. Для багатьох її наявність чи відсутність відіграє важливу роль. Але для якісної роботи експерт-фізіогноміст має чітко розуміти мету аналізу на предмет брехні – це в рамках професійного напряму чи особистого, постійне це явище чи епізодичне…
Загалом, складно це, бути експертом-фізіогномістом, але дуже цікаво!

Автор: Аліса Анісімова, спеціально для WomanJournal.ru

More in:Статті