Photo by engin akyurt on Unsplash
Розробки

“Як зрозуміти природу губ?” – тезовий підхід до питання

Значення

Теоретично, губи людини мають кілька значень у фізіогномічному сенсі. Але поширеними є два ключові значення.

По-перше, губи вважаються показником здатності даного індивідуума “до спілкування” або встановлення “контакту” із зовнішнім світом, де під словом “контакт” – мається на увазі весь спектр можливостей даної людини зацікавити співрозмовника інформативно і вербально.

За формою губ (а губ існує багато видів і форм, вони різні за природним кольором, повнотою, товщиною, довжиною, загальною та секторальною формою, зморшками й лініями навколо них, формою усмішки), визначається ставлення самого їхнього власника до зовнішнього оточення, а саме:
– позитивне/негативне сприйняття світу, людей, ситуацій загалом;
– відкритість/закритість;
– місце пріоритету: для людей/для себе;
– місце пріоритету: матеріальні / нематеріальні інтереси.
Друге значення – це все, що може стосуватися або мати стосунок до сфери кохання (пристрасть, доступність, ревнощі, почуття власництва, відкритість, щирість тощо).

Наприклад, якщо форма губ симетрична (як форми “бантиком” або “будиночком”) – то людину вважають прихильником естетики, особистістю творчою, такою, що бажає оточити себе красою, шукає красу в навколишньому світі.

Значення чоловічих губ – значно відрізняються від значень жіночих, а так само, фізіогноміст (фахівець з вивчення обличчя людини) враховує – вікові особливості, особливості національності та соціальне середовище.

Стан
Стан губ людини може зберігатися відносно в одному постійному вигляді весь період життя (що вкрай позитивно впливає на психічний стан людини та її гармонію із зовнішнім світом), а може змінюватися (приносячи як дискомфорт, так і нове життєве позиціонування), наприклад, під впливом:
* хвороб (набувати іншої форми, кольору) і фізичних втручань (травм, хірургічних втручань різного характеру, наприклад пірсингу);
* відсутністю догляду або неправильним доглядом (занадто вологі, надто сухі, що тріскаються – при тому, що рани, які не загоюються, формують додаткові лінії);
* наявності згубних звичок (кусання, викривлення, дряпання, здавлювання та іншого);
* штучної та шкідливої зміни зовнішнього вигляду (неякісна косметика).
Таким чином, з часом, за наявності чинників, перелічених вище, однозначно слідують і зміни ставлення власника губ до навколишнього світу.
Під час фізіогномічного аналізу губ (яку б методику не використовували), процес можна поділити умовно на дві частини:

1. Якими губи були довгий проміжок часу – тобто з періоду формування до впливів/впливів “із зовні” (косметика, пірсинг, силікон, травми і т. д.)

2. Що є на даний момент вивчення (сюди відносимо все, що мало місце і дало свій результат).

Як губи відображають почуття та емоції
Кожна окрема мімічна реакція, тобто “зовнішній вираз” обличчя, має позитивне або негативне забарвлення (що позначається в професійних роботах з фізіогномічного вивчення знаком “+” або “-“, а змішане значення однієї реакції позначається “+/-” або “-/+” – залежно від переважання).
Значення “+/+” – вживається в тому разі, якщо є 2 спільні мімічні реакції, що відрізняються одна від одної, але обидві мають важливе значення.
Від ситуації залежить сенс, закладений у зовнішньому виразі. Тому досить популярним є уточнення “тут (у цьому контексті значень) це означає те й те”.

Перші три варіанти – посмішки.
Але які вони різні за змістом, зовнішнім сприйняттям і прогнозом.


А тепер, давайте розглянемо деякі цікаві мімічні вирази емоцій, відчуттів, почуттів людини, як-от:

зоб. 1.

Стриманість (+), (зоб. 1) – це вираження придушення емоцій, почуттів. У даному випадку, це зусилля щодо того, що викликало позитивне забарвлення настрою. Ще трохи й емоції візьмуть гору над станом контролю.


зоб.2

Гордовитість. (+/-), (зоб.2). На зображенні можна побачити тонку демонстрацію зверхності та впевненості у своїй правоті – одночасно. Такий вигин губ говорить про зацікавленість і готовність вивчати. Такі люди допитливі, але не завжди щиро ставляться до близьких.


зоб.3

Іронія (+/-), (зоб. 3) – легкий “дотик” посмішки, тут свідчить про те, що людина не особливо хоче розуміти те, про що зараз ідеться. У цей момент часу її цікавить своя власна зовнішня привабливість, настрою на серйозне сприйняття немає. Тому говорити про щось дійсно серйозне – зараз не має особливого сенсу. Губи людини влюбливої і легковажної.


зоб.4

Захопленість і здивування (+/+), (зоб. 4) – тут це загальна реакція на ситуацію. Такі часті “сплави”, зазвичай, говорять про позитивний настрій людини щодо життєвої ситуації. Два паралельні позитиви – зміцнюють імунну систему людини і позитивно впливають на прямого співрозмовника.


зоб.5

Невдоволення (-) (зоб. 5.) – це однозначно негативна реакція на ситуацію, людину, обстановку. Часта така емоційна реакція може стати звичкою, якщо “приживеться” в характері як провідна реакція. Таким чином, у такої людини зовні буде незадоволений вигляд навіть у ті моменти, коли їй приємно чи весело. Якась “кислість” буде, надалі, “отруювати зовнішні прояви”.


зоб.6

Сумнів (обдумування) (+/-), (зоб. 6) – цей візуальний прояв властивий людям, які оцінюють, зважують і думають. Це звичка, частіше викликана, з одного боку, дитячою незахищеністю від світу, з іншого боку, творчою складовою, що допомагає і сприяє оптимально креативно продумати і втілити плани.
Другий знак мінус через те, що позитивне обмірковування має інші параметри руху губ і м’язів.

зоб.7

Вульгарність (-) – випинання або конституціональне (будова тіла), або внаслідок формування (перейняття з середовища оточення) губ, свідчить про низький інтелект їхнього власника.
Якщо вони великі – про слабкі поняття моральності (моральні якості) та проблему вибору (для таких людей вибір – справді є величезною проблемою), слабохарактерність, повільність та агресивність. Середні (як на зоб. 7), говорять про запозичення манер і поведінки, слабкі розумові здібності. Однак, також про принциповість у стосунках і ревнощі.
Якщо людина з такими губами (зоб. 7) потрапляє в компанію лідерів – вона швидко здається в інтелектуальному плані, але відстоює свої позиції фізично, часто демонструє впертість.
Деякі підлітки вважають випинання губ (у разі запозичення) – ознакою влади, сексуальності. Але у фізіогноміці – це більше демонстрація роздумів, підготовка до агресивної реакції.


зоб.8

Радість (+)- на (зоб.8) відкрита і щира демонстрація позитивного настрою. Що ширша посмішка, то щиріше реагує людина. За посмішкою – визначаються внутрішні позиції та хворобливість людини, ставлення до роботи, риси характеру.


зоб.9

Здивування (-). Здивування буває зі знаком плюс і зі знаком мінус. У цьому випадку це передагресивна реакція, що комбінує агресію, нерозуміння ситуації, зарозуміле ставлення, спрямоване проти зовнішнього подразника.
Але судячи з форми губ, людина цікава своїми необдуманими вчинками (яскраво виражений меланхолік).


зоб.10

Ніжність (+). Позитивна та інтригуюча реакція. Цей прояв, один із таких, які є спадковими (ближче до природності). Однак багато жінок – втрачають цей прояв, якщо володіють ним (частіше внаслідок відсутності потреби, модних тенденцій на “незалежність”).
Набути цей прояв можна, але необхідно досить довго працювати над собою, а саме змінювати погляди і звички (а це найскладніше).
Треба сказати, фізіогномічні спостереження знайшли себе в новому столітті і щільно вкоренилися для результативної роботи. Це єдина наука, яка практично застосовна і здатна давати результати досить за короткий проміжок часу.
Радимо Вам звертатися за “читанням Вашого обличчя” і його частин тільки до професіоналів, які допоможуть Вам розкритися і порекомендують як стати (подати себе) більш у вигідному світлі.

Практичний приклад

На практиці, розглянемо форму жіночих губ на малюнку 11.

11

Коротка фізіогномічна характеристика:

Ця форма губ свідчить про: розбещеність, певну вседозволеність і нахабство.
Особа самовдоволена, але не має можливості ухвалювати рішення (внаслідок свого свідомо невигідного позиціонування). Залежна, сексуально агресивна і схильна до безладних статевих зв’язків.
Губи були травмовані, найімовірніше, кілька разів. Мало місце хірургічне втручання з метою збільшення об’єму.
Присутня жадібність до грошей, демонстративне ставлення до людей. Завищена самооцінка і вимогливість до оточуючих.
Як прогноз, є передумови до патологічного розвитку характеру.

Анісімова Аліса
Психолог – фізіогноміст