Photo by Neenu Vimalkumar on Unsplash
Розробки

“Обличчя конфлікту” – фізіогномічна корекція особистісних якостей

Очна консультація психолога – фізіогноміста

Існує багато технік для запобігання конфлікту, уникнення конфліктних ситуацій, переформатування та дестабілізації конфліктів. Але як бути, якщо він уже є? І що робити, якщо він уже руйнує нас зсередини?

Тягнути з конфліктом – не можна. Проблему конфлікту (наявності, назрівання, генерації тощо) краще розв’язувати за перших же симптомів на очній (індивідуальній) консультації у психолога-фізіогноміста.

Фізіогноміка досить легко й ефективно впорається із завданням виявлення, визначення та “фіксування” конфлікту, з кореляцією моделі конфлікту та конфліктуючої Особистості.

Попередньо, можна замовити написання фізіогномічного портрета Особистості – що визначить виявлення причин, наявності конфлікту, особливості Особистості того, хто вивчається, і багато іншого, а рекомендаційна частина допоможе знайти напрямок для самостійного подолання наявних складнощів. Але фізіогномічний портрет не пряма фізіогномічна корекція конфлікту.
Фізіогномічна корекція (або втручання методом фізіогноміки з подальшим впливом на процес) – усуває прояв, нерідко і причину (якщо вона не органічного походження або результат важковиліковної травми) виникнення конфлікту з профілактикою його рецидиву.

Зі свого боку, фізіогномічна корекція – це процес роботи з клієнтом психолога-фізіогноміста, що базується на очній або заочній експрес-діагностиці людини, яку досліджують (очна – проводиться моментально, заочна – фізіогномічний портрет), з метою виправлення, зміни форми прояву або присутності конкретних рис, якостей, особливостей Особистості, які заважають людині, що заподіюють їй дискомфорт.

Для професійного психолога-фізіогноміста робота з конфліктом, як правило, в середньому займає не більше ніж 3 години (2 очні зустрічі). Але за бажання клієнта закріпити своє нове позиціонування, рекомендується провести 1 додаткову контрольну сесію.

Як правило, причиною конфлікту, найчастіше, є внутрішній дискомфорт, проблема, що “сидить” всередині “призвідника” конфлікту. А внутрішній дискомфорт – це сліди чинників, які раніше травмували людину і які з часом набули форми особистісних якостей, через які ці сліди демонструють себе навколишньому світу (проявляються).
На обличчі того, кого вивчають, видно наявність конфлікту (внутрішнього або зовнішнього, або і того, і іншого), а також сферу прояву (робочу, особисту, сімейну, дітей тощо), виявлену методом складання фізіогномічного портрета Особистості. Таким чином, людину, яка конфліктує (перебуває в процесі конфлікту з кимось на цей момент), – одразу можна виявити з великої групи людей і вказати сферу, в якій у неї є проблеми. Конфліктну (схильну до генерування конфліктів) – так само.

Конфліктність, конфлікт (як внутрішній, так і зовнішній) – часто бувають супутніми при:
– перевтоми (трудоголізмі, вимушеній інтелектуальній або фізичній праці),
– стресах (коротких і тривалих, систематичних, епізодичних),
– особистісної незадоволеності (самооцінка, заздрість, образа тощо),
– за наявності акцентуацій, розладів Особистості та психіатричних проблем,
і проявлятися як захисна реакція організму та “вторгнення” в особистий і психологічний простір людини.

Після отримання першої консультації, клієнт має чітку структуру за своїм конфліктом, його тип, його прояв і причини, що впливають на нього. Де і як конфлікт бере участь і чому він не йде. А також рекомендаційну частину щодо подальшої роботи над спотвореними (якщо є), залежними від конфлікту Особистісними якостями-провідниками.

На другій консультації – людина вже з розумінням своєї проблеми працює над практичною частиною “усунення” особливостей-супутників конфлікту, емоційними реакціями і поведінкою. Вчитися “жити без конфлікту”.
Третя зустріч – проходить як супервізія. Шліфуються і коригуються реакції, складається план застосування в роботі деяких фізіогномічних технік.

Анісімова Аліса
Психолог – фізіогноміст
Центр вивчення Особистості