Photo by Patrick on Unsplash
Розробки

Фотографія у фізіогноміці. Фізіогномічна експертиза Особистості

Фото та ми

Як правило, на сьогодні, фото для нас – це самопрезентація свого роду, щось на кшталт візитівки (а не необхідність чи формальність, як у більшості випадків було раніше).
Ми розміщуємо свої фото в різних Інтернет-проектах, анкетах на сайтах знайомств, резюме для роботи, особистих сайтах у розділі “ФОТО” тощо. І при цьому, ми намагаємося показувати свої фото іншим тільки за умови, що вони подобаються нам самим. Тобто ми проводимо природний відбір, керуючись своїм власним смаком, поглядом і побажаннями… І якщо ж фото нам не подобається – ми його просто не демонструємо (а іноді і взагалі витираємо з пам’яті карти фотоапарата або компа).

Тобто ми висловлюємо свій “погляд” на себе – показуючи іншим своє вподобане фото. Це те, що експерт – фізіогноміст зазначає одразу.

Якщо нам не подобається не одне з наших фото, то ми користуємося редактором – тобто коригуємо те, що вважаємо в собі “не красивим”. І незважаючи на те, що ми часто помиляємося – ми все одно вносимо в фото зміни (якщо вміємо або сильно хочемо змін). Таким чином – ми схильні “прикрашати” (змінювати, моделювати) себе, виходячи з власних (суб’єктивних) уявлень про себе та інших.

А ось якщо за всього того, що нам не подобається фото, ми вважаємо його однозначно “не придатним для існування” – але однаково його демонструємо – це третій знак для експерта-фізіогноміста, який полягає в самовідносинах до себе (наявності низки комплексів, які далі розглядатимемо у фізіогномічній експертизі) того, хто сфотографував фотографію.

Зазвичай, люди часто виправдовують свої “погані” фото. Наприклад, “я не фотогенічний”, “у мене немає жодного пристойного фото”, “я не люблю фоткатися”, “я в житті інша” тощо. А якщо людина за вищенаведених відмовок надсилає приголомшливі фото – це вже наступний сигнал для професіонала, що стосується зарозумілості того, хто фотографує, і проблем, пов’язаних із блоком “Я”…

…І це все, ще до початку фізіогномічного аналізу, вже враховується експертом…

Фото для експерта – фізіогноміста

Що таке фото для фахівця, який вивчає людей за їхніми фотографіями? Відповідь проста: фото – ваша суть, структура Особистості та “карта проблем” (різної природи).

Експерт – фізіогноміст визначить за вашим фото величезну кількість параметрів, які здатні скластися в повний психологічний портрет вашої Особистості, а значить – дати про вас велику кількість різного плану інформації. Це і аналітична, і експертна, і творча робота одночасно, що включає в себе величезну кількість дрібних деталей і величезних складнощів.

Саме з вищевказаної причини дистанційна робота експерта – фізіогноміста – є цілком стандартною формою вивчення Особистості, при чому, найефективнішою, ніж очне вивчення (адже досить часто від глибинного аналізу Особистості, експерта відволікають слова та емоції людини, яку він вивчає, саме під час очного контакту).

Слід зазначити, що професіонал вважає за краще працювати зі звичайним, цифровим, не редагованим фотознімком, зробленим найближчим часом (максимум за останні 2 місяці). В іншому випадку – необхідно попередити експерта про дату створення вашої фотографії. Оптимально зручною є якісна цифрова фотографія, яку можна збільшити на екрані монітора з можливістю розгляду пор на шкірі обличчя. Таке фото дозволяє провести якісну та результативну експертизу вивчення Особистості.

Особливу увагу під час вивчення фотографії експерт-фізіогноміст приділяє обличчю (краще надавати кілька видів фото зі зміною ракурсу) і статурі людини, яку вивчають. Таким чином, що краще буде видно статуру, то ефективнішим буде аналіз вашої Особистості. І незважаючи на те, що навіть у стислому описі вашої Особистості, експерт-фізіогноміст, у середньому, використовує від 200 практичних методик, а в разі повного (глибинного й деталізованого) вивчення – до 3 000, слід забезпечити фахівця необхідними йому за якістю матеріалами. Серед методик – дослідження, зміни структурних форм і об’єктне моделювання, світлові методики, а також медичні (діагностика захворювань) і психологічні блоги (проблематика патологічного і специфічного розвитку, тощо).

Слід зазначити, що фізіогномічна експертиза проводиться тільки індивідуально, вручну, без застосування комп’ютерної програми/тестів (якими забиті комп’ютерні крамниці та які просто знеособлюють дані і не враховують ні основні експертні деталі, ні індивідуальний підхід до аналізу – тим самим викривляючи результат). Саме робота в ручну дає змогу отримати на виході 98% результату від вивчення даних щодо конкретної Особистості, тобто створити максимально точну експертну роботу.

Навіть під час вивчення людей з девіантними показниками, експертами – фізіогномістами не застосовуються програми зі складання фоторобота або типології, оскільки дотримання унікальності ручного вивчення – головне з правил експертної роботи.

Закінчену роботу повторно перевіряє експерт-автор через деякий час, щоб переконатися в правильності проведення експертизи, і передає її замовнику.

Важливо, щоб рівень експерта давав йому змогу працювати досить ефективно в короткі терміни (від 3-5 днів), водночас максимально вивчаючи Особистість, розміщену на фото (із застосуванням спеціальних закритих методик фізіогномічного аналізу та експертизи). Але, як правило, охочі вивчити себе – самі координують експерта-фізіогноміста, тобто ставлять йому завдання, в якому викладають бажані/найбільш цікаві для них напрямки вивчення їхньої Особистості, які їм підходять, строки виконання роботи, що є невід’ємною участю людського фактора в діагностичній роботі.

За відсутності запиту з побажаннями того, кого вивчають – експерт працює за принципом “від головного до деталей”.

При вивченні дітей – краще надсилати фото починаючи з 6 або 7 років. Тільки в особливо важких випадках, допускається вивчення ще більш раннього дитячого фото.

А ось під час вивчення сумісності пари – кожен учасник пари надсилає свої фото і одну фотографію, де вони разом (що також має особливе значення для проведення фізіогномічної експертизи сумісності Особистостей).

Але особливим успіхом у фізіогномічній експертизі користується напрямок так званого “порівняльного аналізу”, тобто коли під час аналізу фотографій, зроблених у різні роки, експерт проводить діагностику з виявленням набутих нових якостей, “відходом”, нейтралізацією, переформатуванням старих якостей, констатує зміни напряму сьогоднішнього розвитку Особистості, розкладає на складові потенціал і т. д. Це дає змогу визначити напрямок розвитку особливостей Особистості та спрогнозувати низку значущих людських структур і застосування властивостей/особливостей Особистості на даний момент часу.

На завершення…

Фізіогномічна експертиза – може бути досить різною: вузькоспрямованою і багатосторонньою, простою і складною, поетапною, цілісною і частковою, блоковою і так далі – але вона завжди ефективна. А в основі її – лежить звичайне фото, те фото, яке ми розміщуємо на огляд обивателів.

Анісімова Аліса

Психолог – персонолог, експерт – фізіогноміст

Центр Вивчення Особистості (ЦВО)